Zioła oczyszczające organizm

Rośliny zielne z powodzeniem mogą być wykorzystywane w procesach oczyszczania. Ich właściwości pozwalają na skuteczną detoksację organizmu. Najefektywniej działają: skrzyp polny, herbata zielona, szałwia oraz pokrzywa.

Zioła oczyszczające organizm

Zanieczyszczenie organizmu może doprowadzać do wielu poważnych chorób, takich jak chociażby anemia, trądzik i inne defekty. Stosowanie ziół wspomaga naturalne procesy oczyszczające i tym samym czyni nasz organizm wolnym od toksyn i złogów.

Pokrzywa

Pokrzywa ma szerokie zastosowanie w leczcznictwie i kosmetologii. Wpływa pozytywnie na „czystość” organizmu. Działa moczopędnie. Ponadto, pozytywnie wpływa na usuwanie produktów ubocznych przemiany materii.

Skrzyp polny

Skrzyp polny to roślina, która stanowi naturalne źródło krzemu. Pozytywnie oddziałuje na skórę, paznokcie oraz włosy. Wykorzystywany w wielu preparatach higienicznych i kosmetycznych.
Skrzyp polny oddziałowuje również na makro i mikroelementy zwiększając ich przyswajalność w organizmie.

Szałwia

Roślina lecznicza, która wykorzystywana jest w walce z wieloma dolegliwościami. Jedną z wielu właściwości jakie wykazuje szałwia jest wspomaganie procesów trawiennych.

Napary z szałwi świetnie wpływają na pracę żołądka. Przyśpieszają również wydalanie moczu z organizmu.

Zielona herbata

Flawonoidy zawarte w liściach zielonej herbaty wykazują działanie antyoksydacyjne, a co za tym idzie – wspomagają procesy oczyszczania organizmu. Zielona herbata poprawia przemianę materii, jest znakomitym uzupełenieniem diety odchudzającej.

Czy zioła oczyszczające to wszystko?

Oczyszczanie organizmu można przeprowadzić również wykorzystując owoce, dietę płynną (soki) czy błonnik witalny. Ten ostatni – zyskuje ostatnimi czasy coraz większe grono zwolenników.

Za skuteczność błonnika witalnego odpowiedzialne są nasiona babki błesznik i babki jajowatej. Oczyszczają nie tylko jelita, ale również wątrobę.

A Wy, drodzy czytelnicy jak sobie radzicie z toksynami, które codziennie pojawiają się w Waszym organizmie?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*