Jak działają preparaty z kreatyną?

Niemal każda osoba trudniąca się kulturystyką korzysta z suplementów diet. Wszak, to nic innego jak uzupełnienie diety. Nie ma w tym, ani grama dopingu i niedozwolonej substancji. To, że suplementy są w formie proszku czy tabletek, nie oznacza, że są niezdrowe.

Jednym z najczęściej stosowanych suplementów diet jest kreatyna. To związek, który naturalnie występuje w organizmie człowieka i odpowiada w nim za resyntezę ATP w komórkach mięśniowych. Jego suplementacja przyczynia się do wzrostu wydolności mięśni, poprawy ich siły i zdolności regeneracyjnych.

Kreatyna – królowa suplementów diet na masę i siłę?

Co do tego, że kreatyna stanowi zdecydowanie najsilniejszy suplement diety nie znajdujący się na liście dopingowej, nie ma żadnych wątpliwości. To niesłychanie efektywny związek, którego suplementacja niesie za sobą mnóstwo korzyści, między innymi:

  • Poprawia wydolność komórek mięśniowych
  • Zwiększa wytrzymałość organizmu
  • Zwiększa potencjał siłowy mięśni
  • Przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej
  • Przyśpiesza tempo regeneracji po treningu

Kreatyna jest skuteczna zarówno w przypadku treningu amatorskiego, jak i profesjonalnego. Wykorzystują ją nie tylko kulturyści. Znajduje zastosowanie także przy treningu lekkoatletycznym, czy też sportach zespołowych.

Suplementacja kreatyny, a skutki uboczne

Kreatyna mimo silnych właściwości, jest środkiem w pełni bezpiecznym. Jej stosowanie nie niesie za sobą żadnego zagrożenia. Jedynymi skutkami ubocznymi mogą być dolegliwości wątroby i nerek. Jednakże, pojawiają się one tylko wtedy, gdy suplementacja trwa zbyt długo (nieprzerwanie). Dlatego też, zaleca się stosować ten środek z przerwami – w kilkutygodniowych cyklach.

Kreatynę należy przyjmować do trzech razy na dobę (w dni treningowe – rano, przed i po treningu; w dni nie treningowe – rano i po południu). Dawkę ustalać należy indywidualnie w oparciu o masę ciała konkretnej jednostki (1g na 10 kg masy).

Doboru konkretnych preparatów zalecamy realizować w oparciu o opinie i recenzje innych konsumentów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*