Pielęgnacja twarzy po 40

Mając 40 lat życia za sobą, nasza skóra często jest zniszczona i przesuszona. Pojawiające się zmarszczki i przebyte defekty skórne sprawiają, że nie wyglądasz zbyt atrakcyjnie? Uwierz, że nawet w tym wieku możesz przywrócić skórę do optymalnej kondycji i sprawić, że będzie wyglądać młodo i zdrowo.

Pielęgnacja twarzy po 40-tce

Pragniemy przedstawić krok po kroku – jak dbać o cerę po 40-tce. Poniżej prezentujemy porady, które przywrócą Twoją cerę do świetnej kondycji, co z całą pewnością odejmie Tobie kilka lat.

Oczyszczanie cery

Zabiegi higieniczne musisz przeprowadzać minimum dwa razy dziennie w sposób delikatny i wolny. Wtedy, kiedy jest to możliwe – nie korzystaj z makijażu. Zamyka on pory, co sprawia, że skóra nie oddycha. Pamiętaj oczywiście o tym, by skóra na noc była wolna od jakichkolwiek kosmetyków, a preparat do demakijażu nie zawierał alkoholu.

Skórę należy traktować tonikiem, którego celem jest odblokowanie porów. Po wykonanym oczyszczaniu i tonizacji skórę należy nawilżyć (kremem na dzień/noc w zależności od pory).

Stosuj balsamy nawilżające

Wpływ na Twoją atrakcyjność ma wpływ skóra na całym ciele, nie tylko na twarzy. Skórę szyji, dekoltu oraz ramion pokrywaj balsamem nawilżającym wzbogacanym minerałami i witaminami. Wszak tło dla Twojej twarzy musi być bowiem równie zdrowe i zadbane.

Pielęgnuj z odpowiednią częstotliwością

Zabiegi higieniczne takie jak mycie, tonizacja powinny być realizowane niezbyt często. Pozwoli to na zachowanie naturalnej ochrony skóry. W przeciwnym wypadku może dojść do suchości, świądu a nawet złuszczania naskórka.

Starannie dobieraj kosmetyki

Wszelkie kosmetyki, którymi zamierzasz traktować twarz muszą być dobrane z niezwykłą starannością. Wybór powinien być bezpośrednio związany z typem skóry, który posiadasz.

Aktualnie w drogeriach dostępne są tysiące preparatów, dlatego dobranie środka idealnego dla naszej cery nie powinno być trudne. Musisz pamiętać, że krem na dzień i na noc powinien być inny. Skóra bowiem wykazuje wówczas inne zapotrzebowanie, co jest kluczowe dla utrzymania jej prawidłowej kondycji. Podobnie jest w kwestii kremu pod oczy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*