Paznokcie: pielęgnacja domowa

Zdrowe, estetycznie wyglądające paznokcie to absolutne „must have” każdej, dbającej o siebie kobiety. Nie wystarczy malować i nakładać hybrydy – warto zadbać by struktura paznokcia była lepsza i trwalsza.

Wiele kobiet nie zna podstawowych zasad pielęgnacji paznokci. Jeśli należysz do tego grona – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poniżej przedstawiamy praktyczne rady, które sprawią, że Twoje paznokcie będą zdrowe i mniej łamliwe.

Odżywki do paznokci

Zdecydowanie najbardziej powszechną formą pielęgnacji paznokci jest stosowanie dostępnych w drogeriach odżywek. Na półkach sklepowych znajdziemy zarówno odżywki w formie lakier, balsamicznej, a także płynnej.

Wyróżniamy trzy rodzaje odżywek: regenerującą, wzmacniającą oraz nawilżającą. W zależności od rodzaju oraz stanu płytki paznokcia należy wybierać konkretny rodzaj odżywki.

Zabezpieczaj przed silnymi środkami chemicznymi

Najczęściej paznokcie osłabiamy poprzez kontakt z silnymi detergentami. Dochodzi do tego podczas sprzątania. Nawet zwykłe mycie naczyń może mieć wpływ na kondycję Twoich paznokci. Nie wspominając już o wykorzystywaniu środków znacznie ostrzejszych – do usuwania powaznych zabrudzeń. Wpływają one nie tylko na kondycję paznokci, ale także skóry dłoni.

Domowe sposoby: oliwa i sok z cytryny

Właściwości odżywiające, regenerujące i wzmacniające wykazuje wiele różnorakich produktów, które mamy w domu. Najlepszymi przykładami są: oliwa z oliwek i sok z cytryny. Te produkty od lat stanowią podstawę wszelkich przepisów na zdrowe, dobrze wyglądające paznokcie.

Oliwę z oliwek wystraczy podgrzać, dodać sok z cytryny (w stosunku 1:2) i zanużyć paznokcie na około 15 minut. Zabieg należy powtarzać codziennie przez okres 2 tygodnii. Rezultaty jakie daje ta kuracja są imponujące.

Lakiery, hybrydy i tipsy

Naturalny wygląd paznokci nie jest co prawda tak ciekawy jak w przypadku tipsów czy hybrydy. O ile sporadyczne korzystanie z tego typu „upiększaczy” nie ma wpływu na paznokcie i ich kondycję, o tyle zbyt często wykorzystywanie takich kosmetyków może doprowadzić Twoje paznokcie do ruiny.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*