Mikrodermabrazja na rozstępy

Rozstępy to defekt, który wywoływany jest poprzez przerwanie włókien kolagenowych. Charakterystyczne wrzecionowate pasma mogą pojawiać się dosłownie na całym ciele. Jednakże najczęściej obejmują takie partie ciała jak: brzuch, grzbiet, uda oraz pośladki.

Jakie są przyczyny występowania rozstępów?

Występowanie rozstępów jest ściśle uwarunkowane przez zmiany zachodzące w budowie ciała danej jednostki. Zbyt szybki wzrost masy ciała, skutkuje naprężeniem skóry, co może doprowadzić do przerwania włókien kolagenowych i powstania tzw. pęknięć na skórze.

Inną przyczyną występowania rozstępów mogą być zmiany hormonalne zachodzące w organizmie. Dlatego też, defekt ten bardzo często pojawia się w takich okresach jak ciąża, dojrzewanie czy menopauza.

Czy rozstępom można zapobiec?

Profilaktyka przeciw-rozstępom oczywiście jest możliwa. Nie mniej jednak – mało kto reaguje zawczasu. Jeśli jednak spodziewasz się tego typu zmian na swojej skórze zadbaj o:

  • Odpowiednią pielęgnację (stosuj kosmetyki wzbogacane kolagnem, elastyną i kwasem hialuronowym)
  • Odpowiednią dietę (pełnowartościową, wzbogacaną suplementami)

Sposoby na rozstępy: poznaj mikrodermabrazję

Jednym z najefektywniejszych zabiegów usuwających rozstępy jest mikrodermabrazja. To rozwiązanie polega na mechanicznym ścieraniu każdej kolejnej warstwy naskórka, aż do dotarcia do źródła.

Mikrodermabrazja nie jest zabiegiem bolesnym, ale może być wymagany okres kilkudniowej rekonwalescencji (do momentu odbudowy naskórka). To niezwykle skuteczne rozwiązanie realizowane jest w niemal każdym gabinecie medycyny estetycznej.

Mikrodermabrazja gwarantuje pełen efekt (w przeciwieństwie do np. kosmetyków na rozstępy). Jednakże, wiąże się także z dosyć dużym kosztem. Seria kilku zabiegów może kosztować pacjenta nawet 1000-1500 złotych. Biorąc pod uwagę cenę maści i kremów na rozstępy (kilkadziesiąt złotych), to jest to wygórowana stawka. Nie mniej jednak – z całą pewnością warto skorzystać z tej oferty.

Reasumując, rozstępy to poważny defekt estetyczny, którego usunięcie jest możliwe, ale z reguły – dosyć kosztowne. Czego jednak nie robi się dla poprawy własnej urody?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*