Cellulit – typowo kobiecy problem

Aż 98% zdiagnozowanych przypadków występowania cellulitu dotyczy kobiet. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż obecność tzw. skórki pomarańczowej jest ściśle związana z gospodarką hormonalną, a konkretniej – nadmierną ilością estrogenów.

Kiedy cellulit diagnozuje się u mężczyzn można mieć pewność, że dochodzi do zaburzeń o charakterze hormonalnym. Mogą one być przyczyną niewłaściwej diety (bogatej w genetycznie modyfikowaną żywność), objawem innych jednostek chorobowych, a także wielu innych czynników kształtujących.

Cellulit jest jednak przypadłością, która może być kształtowana także przez wiele innych czynników. Oto najważniejsze z nich:

Odżywianie – bogata w niezdrowe tłuszcze dieta jest bardzo często przyczyną odkładania się nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, co kreuje wzorcowe warunki do rozwoju cellulitu.

Aktywność fizyczna – a raczej jej brak. Siedzący tryb życia doprowadza do problemów z układem krążenia, co bez wątpienia jest jedną z głównych przyczyn pojawiania się zdeformowanej tkanki na skórze.

Palenie papierosów – szkodliwe substancje przyczyniają się do wielu defektów, jedną z nich jest cellulit.

Nierealizowanie detoksacji – brak oczyszczania organizmu wiąże się z pojawieniem się nadmiernej ilości toksyn w całym organizmie. Efektem tego może być trądzik, cellulit i wiele innych problemów zdrowotnych.

Obcisłe ciuchy – użytkowanie legginsów i innych obcisłych ciuchów wiąże się z tym, iż skóra jest nadmiernie opięta, co doprowadza do problemów krążeniowych. Zbyt wolny przepływ krwi może objawiać się właśnie w postaci cellulitu.

Oczywiście, cellulitu można się pozbyć. Obecenie medycyna oferuje kilka-kilkanaście skutecznych rozwiązań. Oto te, które wykorzystywane są zdecydowanie najczęściej:

Domowe receptury – a w szczególności: peeling z fusów kawy, maseczka z awokado, peeling cukrowy, naprzemienne prysznice.

Maści i kremy – kosmetyki na cellulit dostępne są w aptekach, zwykle oparte są na w pełni naturalnych składnikach: ziołach i ekstraktach z roślin.

Medycyna estetyczna – najefektywniejsze zabiegi to: mezoterapia igłowa, mikrodermabrazja oraz rozmaite peelingi chemiczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*