Jak poprawić sprawność seksualną u mężczyzn?

Problemy ze sprawnością seksualną to coś, o czym żaden mężczyzna nie chce otwarcie rozmawiać. Ten wstydliwy defekt organizmu jest uznawany w środowisku mężczyzn za słabość. Słowo „impotent” stanowi obelgę najwyższej rangi.

Niestety – zaburzenia sprawności seksualnej to problem bardzo powszechny. Dotyka większości mężczyzn, zazwyczaj w wieku około 40-50 lat. Mimo, że medycyna posiada coraz większą wiedzę na temat problemów z potencją, to nadal trudno znaleźć lek gwarantujący 100% skuteczność.

Jak poprawić sprawność seksualną u mężczyzn?

Leczenie impotencji powinno rozpoczynać się od konsultacji z lekarzem. Tylko w ten sposób można bowiem ustalić przyczynę problemu, co zdecydowanie ułatwi i przyśpieszy walkę z zaburzeniami.

Przyczyny impotencji dzieli się na fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze dotyczą układu krokowego, mogą mieć związek z przebytymi chorobami. Spekuluje się również, że mogą być uwarunkowane genetycznie, choć ta teza nie jest potwierdzona. Z kolei przyczyny psychiczne to głównie stres, problemy z samooceną i lęk przed odrzuceniem.

W zależności od przyczyn występowania problemu podejmuje się różne formy leczenia. Do najpopularniejszych zaleczamy:

Farmakoterapia – pacjent otrzymuje leki mające wyleczyć impotencję (trwale). Farmaceutyki te działają zupełnie inaczej niż Viagra i tym podobne.

Psychoterapia – pacjent przechodzi serię spotkań z seksuologiem i psychoterapeutą.

Naturalne preparaty – suplementacja wartości odżywczych i składników mineralnych ma na zadaniu poprawić zdolność seksualną i samopoczucie pacjenta.

Zazwyczaj metody łączy się celem uzyskania jeszcze lepszych rezultatów. Dodatkowo, badania potwierdzają, że zdecydowanie lepszą sprawnością seksualną cieszą się osoby prowadzące zdrowy tryb życia (odżywianie i aktywność fizyczna). Z tego względu wielu lekarzy nakazuje zmianę nawyków żywieniowych i wdrożenie planu ćwiczeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*