Zgrabna sylwetka do wakacji

Niezadowolenie z własnej sylwetki to rzecz całkowicie powszechna. Boryka się z nią nawet połowa Polaków. Zwykle problemem jest nadwaga i otyłość, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w organizmie.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej stanowi nie tylko problem o charakterze estetycznym, jest także sporym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a w szczególności – układu sercowo-naczyniowego.

Zdążyć przed latem, czyli jak schudnąć w cztery miesiące?
Już za cztery miesiące pierwszy dzień lata. Wysokie temperatury sprawiają, że zrzucamy coraz więcej ubrań, co może uwypuklić nasze defekty. Niestety.

Na całe szczęście – masz jeszcze całkiem sporo czasu. Przez cztery miesiące można zredukować nawet naście kilogramów. Wszystko zależy od Ciebie – Twojego zaangażowania oraz samodyscypliny.

Musisz przede wszystkim zadbać o:

  • Odżywianie – Twoja dieta powinna być przede wszystkim zdrowa. Unikaj fast-foodów, słodyczy i słodkich napojów. Zadbaj o regularność podawania posiłków i jedz w myśl zasady „częściej, ale w mniejszych porcjach). Pamiętaj również o pełnowartościowości jadłospisu.
  • Ćwiczenia – trening ma na celu zwiększenie zapotrzebowania na energię i zmuszenie organizmu do pozyskiwania jej z materiałów zapasowych w postaci tkanki tłuszczowe. To, co powinno cechować dobry trening na odchudzanie to: umiarkowana intensywność, progresywność, kilkudziesięciominutowa objętość oraz regularność.
  • Suplementację – stosowanie środków uzupełniających dietę nie jest konieczne, ale jak najbardziej wskazane. Wszakże, badania dowodzą, że rola suplementacji jest coraz większa.

Ile mogę schudnąć do wakacji?
Tak naprawdę wyniki uzyskiwane przy redukcji kilogramów są wielce zależne od nas samych. Dyscyplina, konsekwencja i przede wszystkim – regularność. To klucz do osiągnięcia dobrych wyników.

Należy przy tym mieć na uwadze, że każdy organizm reaguje inaczej. Oznacza to, że taki sam jadłospis może przynieść różne rezultaty u dwóch różnych osób.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*