Suplementacja, a procesy odchudzania?

Czy wies, że trudy odchudzania podejmuje niemal 40% Polaków? Biegamy, chodzimy na siłownię, stosujemy rozmaite diety i korzystamy z suplementów diet. Te ostatnie budzą najwięcej wątpliwości.

Wiele osób po prostu nie wierzy w ich skuteczność, a co za tym idzie – ma negatywne zdanie na temat ich stosowania. Czy słusznie? Czy suplementy diety zasługują na miano „nieskutecznych”?

Suplement suplementowi nierówny!
Sprowadzanie wszystkich tabletek na odchudzanie do tej samej grupy jest niemądre. Wszakże, środki te różnią się składem i substancjami aktywnymi, odpowiedzialnymi za procesy redukcyjne.

Badania dowodzą, że niektóre środki faktycznie są skuteczne. Co prawda, trudno spodziewać się, że dwie kapsułki na dzień pozwolą nam chudnąć po 5 kilogramów tygodniowo, ale z całą pewnością ich stosowanie odciśnie jakieś piętno na naszej sylwetce.

Uzupełnienie, a nie podstawa odchudzania.
Wiele osób zraziło się do suplementów diety dlatego, że oczekiwało „cudów”. Błędne jest bowiem założenie, że suplementy same w sobie okażą się rozwiązaniem naszych problemów z nadwagą.

Nie istnieją środki, które zastąpią dietę czy trening. Chyba, że mowa o tasiemczych kapsułkach, które są niebezpieczne i niezdrowe.

Pisząc jednak o suplementach diet, mamy na uwadze preparaty niezagrażające zdrowiu i niewywołujące reakcji niepożądanych. Takowe, mogą być skuteczne tylko i wyłącznie jako asysta dla diety i treningu.

Ile można schudnąć stosując suplementy diet?
Stosowanie suplementów diet w każdym z przypadków może przynieść inne rezultaty. Zależne są one bowiem od kilku czynników:

  1. Zastosowanego preparatu (polecamy: Acai Berry Extreme, Green Barley Plus i Garcinię Cambogia)
  2. Indywidualnych uwarunkowań (kondycji organizmu, składu oraz budowy ciała)
  3. Zastosowanej diety
  4. Realizowanej aktywności fizycznej

Nie mniej jednak, według szacunków – najlepsze preparaty potrafią zwiększyć efektywność procesów odchudzających o nawet 30-40%.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*