Jak schudnąć z nóg?

Figura ma bardzo duży wpływ na atrakcyjność kobiety. Długie, zgrabne nogi to niesamowity atut, który chciałaby posiadać każda kobieta. O ile na długość dolnych kończyn wpływu mieć nie możemy, o tyle na ich szczupłość i jędrność jak najbardziej tak.

Niestety, na nogach, a w szczególności na udach bardzo często odkłada się tkanka tłuszczowa. Nie dość, że nogi zwiększają swoją objętość, to często pojawia się dodatkowy defekt kosmetyczny w postaci cellulitu.

Jak schudnąć z nóg?

Zastanawiasz się jak uporać się z nadwagą nóg? Generalnie sam proces jest bardzo prosty – trzeba jedynie potrafić utrzymać dietę odchudzającą i zadbać o odpowiednią ilość ruchu.

Brzmi banalnie, nieprawdaż? Niestety w praktyce odchudzanie to zdecydowanie większe wyzwanie. Bardzo dużym problemem staje się brak odpowiedniej motywacji do działania. Ulegamy pokusom, odpuszczamy treningi… to finalnie doprowadza do zaniechania odchudzania.

Jeśli chcesz schudnąć musisz wiedzieć, że przygotowanie mentalne jest równie ważne, co przygotowanie diety i planu treningowego. Psychika musi być gotowa na tak duże wyzwanie, jakim niewątpliwie jest odchudzanie.

Jaką dietę wybrać?

Jak już pewnie zdążyłaś się zorientować – w Internecie znajdziesz wiele materiałów na temat odżywiania. Gotowe diety, jadłospisy dla konkretnej wagi i preferencji kulinarnych – to wszystko można znaleźć na blogach i forach na temat odchudzania.

Co zatem wybrać, by skutecznie odchudzić nogi? Przede wszystkim zadbaj o to by dieta była zdrowa i składała się z jak najmniejszej ilości niezdrowych tłuszczy i węglowadanów prostych.

Jaka aktywność fizyczna?

Aby odchudzić nogi i spalić tkankę tłuszczową z łydek, ud oraz pośladków należy realizować wybrane ćwiczenia. Doskonale sprawdzają się: przysiady, wykroki oraz wspięcia na palce. Każde z tych ćwiczeń można wykonać w zaciszu domowym, gdyż nie jest potrzebny do nich specjalistyczny sprzęt.

Należy również pamiętać, że podstawą treningu odchudzającego powinny stanowić aeroby, a wyżej wymienione ćwiczenia są tylko dodatkiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*